Plánovač tréninku

Manuál:  Práce s programem > Fitness - posilovna >

Plánovač tréninku

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Funkce plánování fitness tréninku je vhodná pro méně zkušené uživatele. Muže ale také velice usnadnit například činnost trenéra, který plánuje cvičební plán pro více svěřenců. Pomůže i jednotlivcům naplánovat posilovací aktivity na určitý počet dnů (měsíců) dopředu.

Jde vlastně o automatické vyplnění tréninkového plánu podle předem definovaných pravidel.

 

Hlavní okno plánovače

 

planovac-treninku

 

 

Postup plánování

 

1. Nejprve je nutné vyplnit pro jaký typ tréninku budete plánovat planovani-typ-treninku. Podle tohoto typu bude pro nastaveno optimální rozložení a frekvence tréninku.

 

2. Určete pro kterého uživatele budou cviky plánované planovani-uzivatel

 

3. Určete období, na které chcete cviky naplánovat planovani-obdobi. Tlačítkem planovani-smazat lze smazat všechny existující cvičební plány na vybrané období (pro vybraného uživatele)

 

4. Pokud jsou již na toto období nějaké cviky naplánovány a chcete je smazat zaškrtněte planovac-smazat-stary-plan

 

5. Pro zjednodušení můžete vybrat z několika předdefinovaných frekvencí tréninku planovac-frekvence-cviceni. Podle tohoto nastavení se upraví výběr v tabulce týdenního rozpisu (viz níže)

 

6. Vyberte přesné dny kdy budete trénovat. Podle typu tréninku (bod 1) máte na výběr i ze skupin cviků.

 

Např zatímco u začátečníka můžete plánovat pouze komplexně pro celé tělo

planovac-zacatecnik

 

pro středně pokročilého již můžete vybírat které partie těla který den procvičovat.

planovac-pokrocily

 

7. Přepněte se na záložku seznamu cviků planovac-seznam-cviku , kde budete již určovat které přesně cviky budou do tréninkového plánu zahrnuté.

V levé části je výběr cviků, vpravo pak cvičební plán. Cviky v levé části jsou vybrány ze seznamu cviků podle toho pro který typ tréninku (bod 1) je cvik určen.

 

planovani-seznam-cviku

 

 

8. Opět podle typu tréninku (bod 1) je v pravé části předvyplněno které cviky můžete plánovat. Zatímco začátečník má cviků jen několik, profesionál má předvyplněno cviků hned přes padesát (podle rozpisu v bodě 6 bude těchto 50 cviků rozděleno dle tělesných partií a naplánováno na určité dny)

 

Tlačítky pridat-plan a smazat-plan lze cviky (jednotlivě nebo více označených) libovolně přesouvat se seznamu do plánu a naopak.

 

Tlačítky plan-serie je možné upravit počet sérií u vybraných naplánovaných cviků

 

9. Pokud je vše správně nadefinováno můžete stisknou tlačítko planovani-treninku-posilovna pro spuštění vlastního plánování.